pusty2

ROK SZKOLNY 2017/18

GRATULACJE DLA LAUREATÓW

XXI PrzeglądU Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych 
"Brzechwałki" 2018

za III MIEJSCE - GRUPA VIII

za WYRÓŻNIENIE - GRUPA VI

CZYTAJ WIĘCEJ....

4 czerwca

 Dzień Dziecka w Przedszkolu

Zabawy na urządzeniach dmuchanych w godz 9:00 – 12:00

5 czerwca 

Udział Gr VI i VIII w XXI-szym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków RodzinnychBrzechwałki 2018”                                            Przejazd autokarem w godzinach 9:30 – 12:30

6 czerwca

zajęcia w ramach projektu: "Małe owady o wielkim znaczeniu czyli dlaczego bez pszczół nie ma życia?"

Udział dzieci wg kolejności:

Gr I i II godz 9:30

Gr VII i V godz 10:30

Gr III i VI godz 11:30

Gr IV i VIII godz 12:30

7 czerwca godz 9:00 – Gr II

„Królowa Śniegu” – Bajka w NCK-u. Przejazd busem w godz 8:15:00 – 11:00

7 czerwca godz 16:00

Uroczyste pożegnanie dzieci z Gr IV

8 czerwca godz 16:00

Uroczyste pożegnanie dzieci z Gr VIII

8 czerwca  

 wycieczka Gr III do AGH,  Śniadanie w tym dniu o 8.50, przejazd MPK o 9.25

12 czerwca 

wycieczka Gr II i V do Wioski Indiańskiej Arapaho

13 czerwca

wycieczka do Alwerni do PRACOWNI RZEŹBY DRZEWNEJ – Gr VI

ul.Przy galerii 2 

Śniadanie 9.00

wyjazd busem 9.30, powrót ok. 15.00

13 czerwca 

wycieczka Gr III do Krainy Eksperymentów

14 czerwca godz 16:00

Świętowanie Dnia Mamy i Taty w Gr V

15 czerwca godz 10:30

Gr VI przedstawi bajkę na scenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kluzeka 6

17 czerwca godz 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusa

18 czerwca

Wycieczka Gr VII do Wodociągów. Przejazd busem w godz 8:30 – 12:00

18 czerwca

Wycieczka Gr VIII do Motylarni – Czaple Wielkie 159

18 czerwca – Gr IV

Wycieczka do Sierakowa – gospodarstwa agroturystycznego

Wyjazd busem godz. 9.30 powrót około godz. 17:00

18 czerwca godz. 16.00

Świętowanie w Grupie III Dnia Mamy i Taty

19 czerwca

Teatrzyk w przedszkolu „ Podwodny Świat”

Godz 9:15 – Gr  VII, III i V

10:15 – Gr  Gr I, II, IV, VI i VIII

 piknik rowerowy – Gr III – termin jeszcze nie ustalony

baner3

6 MAJA  godz 11:30 

  Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

 7 maja - Wyjazd Gr III na Zielone Przedszkole 

7 maja - Wyjazd Gr VIII na Zielone Przedszkole

8 maja - Powrót Gr III z Zielonego Przedszkola

9 maja - Powrót Gr VIII z Zielonego Przedszkola

10 maja - warsztaty osikowe w przedszkolu ( wykonanie prezentów dla Mam )

21 maja godz 16:00- Dzień Mamy w Gr VI

22 maja godz 15:00 - Dzień Mamy w Gr I

22 maja godz 15:30- Dzień Mamy Gr VII

22 maja - Bajka w Grotesce - Gr IV i VIII Przejazd autokarem w godz 10:45 – 14:00

23 maja godz 16:00 - Warsztaty dla Mamy i Taty - Gr VIII   

23 maja - Wyjazd Gr VI na Zielone Przedszkole

24 maja godz 16:00 - Dzień Mamy w Gr IV

25 maja godz 15:30 - Dzień Mamy w Gr II

29 maja – „Sówka mądra główka”  Teatrzyk w przedszkolu

9:15- Grupy: III, V, i VII  w Budynku B

10:15 – Grupy: I,  II, IV, VI i VIII w budynku A

29 maja godz 16:00 - Festyn Rodzinny w przedszkolu

30 maja - Bajka w Grotesce Gr II i V Przejazd autokarem w godz 8:00 – 11:30

4 czerwca - Dzień Dziecka w Przedszkolu

baner3

KWIECIEŃ 

4 kwietnia - Gr VI

"WYPRAWA Z KLAUNEM FELIKSEM" 
przejazd komunikacją miejską do Teatru Szczęście 
Wyjście godz. 9.00

5 kwietnia

bajka w Grotesce „ Niespodzianka" godz 12:00

Grupa II i V

Przejazd autokarem  godz. 11:15, powrót ok godz 13:40

10 kwietnia

Akademia Pana Mozarta

 Audycja Muzyczna w przedszkolu -  z muzyką klasyczną, historią muzyki i zabawami muzycznymi

9:20 – Grupy III i V

10:15 – Grupy IV i VIII

11:00 – Grupy VI i II

12 kwietnia 

"Zielona Nocka" w przedszkolu  Grupa Grupy IV i VIII

12 kwietnia

  wycieczka do Papugarni  Gr III i V

Przejazd autokarem godz 8:40 – 12:20

16 kwietnia

Teatrzyk w przedszkolu "Opowieść o dobrym człowieku"

9:15- Grupy: III, V, i VII  w Budynku B

10:15 – Grupy: I,  II, IV, VI i VIII w budynku A

17 kwietnia godz. 16.30 

zebranie z Rodzicami Gr III

18 kwietnia - Gr VI

"CO WYBUCHA A CO TONIE" Kraina Eksperymentów cz. II

Przejazd komunikacją miejską

18 kwietnia - Gr II godz. 9.30

Udział Gr II w konkursie piosenek ze starego śpiewnika Rodzina Tralalińskich. 

w Młodzieżowym Domu Kultury,
Kraków, ul. Beskidzka 30

przejazd busem godz 8:00 - 11:30

DZIECI Z GRUPY II ZOSTAŁY LAUREATAMI II MIEJSCA 

W KONKURSIE PIOSENEK STAREGO ŚPIEWNIKA

GRATULUJEMY DZIECIOM I PANIOM :)

DSC 0012 Large

20 kwietnia godz 11:00

"Kot w butach" - bajka w Teatrze Współczesnym

Gr IV i VIII   Przejazd autokarem godz 10:15 – 13:00

21 kwietnia – sobota

„W baśniowej krainie”

Wiosenny Turniej tańca towarzyskiego w SZKOLE PODSTAWOWEJ nr 158, ul. STRĄKOWA 3a w Krakowie.

22 kwietnia godz 11:30 

  Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

23 kwietnia 

wyjazd do NCK na spektakl "W dolinie Muminków" Gr III i VI

Przejazd autokarem 9:10 – 12:15
23 kwietnia

Wycieczka do "Żywego Muzeum Obwarzanka" – Gr IV / Kraków, ul. Paderewskiego 4 / Przejazd komunikacją MPK

24 kwietnia godz 17:00

Zebranie Rodziców Gr VI

25 kwietnia - Gr VI

Indiańska noc w przedszkolu

25 kwietnia godz 10:30 - Gr III i VIII

Seans filmowy w Multikinie - Kino za baterie :)

25 kwietnia - Gr VI

Seans filmowy w Cinema City - Kino za baterie :)

26 kwietnia godz 9:20 - Gr IV i VIII

SESJA FOTOGRAFICZNA W PRZEDSZKOLU

baner3

MARZEC

1 marca godz 11:00

"Opowieści z lodowej krainy" - bajka w Teatrze Współczesnym 

Grypy II i V

przejazd autokarem 10:15 - 13:00

4 marca - Niedziela godz 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców

w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 

DLA RODZICÓW

W KAPLICY SIÓSTR DUSZY CHRYSTUSOWEJ

/ wygłosi ks. Andrzej Gołębiowski / 

5 marca godz 19:00 - spotkanie dla kobiet

6 marca godz 19:00 - spotkanie dla mężczyzn

7 marca godz 19:00 - Msza święta dla wszystkich

7 marca

bajka w Grotesce „ Piękna i Bestia" godz 11:30

Grupa IV i VIII

Wyjazd autokarem o godz. 10:45, powrót ok godz 13:30

14 marca godz 10:00

 Wycieczka do Multikina (projekt "Moja pierwsza wizyta w kinie" skierowany do Przedszkoli) Grupa II i V

przejazd busem 9:20  - 12:30

15 marca godz 11:00

"Opowieści z lodowej krainy" - bajka w Teatrze Współczesnym

Gr III i VI

16 marca

Udział dzieci w przeglądzie recytatorsko- wokalnym

WYNIKI KONKURSU

  1. KATEGORIA 5-6 lat, WIERSZ:
    III MIEJSCE
    – MIKOŁAJ GARUS, „Całuski i buziaczki”
    WYRÓŻNIENIA:
    – ZOFIA GÓRECKA, „Szpak i frak”
    IV. KATEGORIA 5-6 lat, PIOSENKA:
    WYRÓŻNIENIE:

– NATALIA PIWOWARSKA (wraz z KACPREM MIERNIKIEM towarzyszącym jej na hulajnodze), „Zabiorę brata”

  1. KATEGORIA ZESPOŁY, WIERSZ:
    I MIEJSCE: duet IZA CZEKAJ i ZUZANNA GUTY, „Na straganie”

II MIEJSCE: grupa 4-latków, „O wawelskim smoku”
VI.KATEGORIA ZESPOŁY, PIOSENKA:
II MIEJSCE: grupa KLEKSIKI, „Na wyspach Bergamutach”
III MIEJSCE: duet EMILIA BOLIŃSKA i LILIANA DWERNICKA, „Zuzia lalka nieduża”
Gala rozdania nagród i koncert laureatów

 24 marca (sobota) o godz. 15.00 w Klubie Wróblowice

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY

19 marca godz 17:00

Zebranie z Rodzicami Gr VII

20 marca godz 15:30

Warsztaty Wielkanocne Gr II

21 marca godz 16:00

Warsztaty Wielkanocne Gr V 

22 marca godz 16:00

Warsztaty Wielkanocne Gr III

22 marca

Wycieczka do Solilandii Gr IV i VIII

wyjazd autokarem godz 7:30 
 wejście do Kopalni godz 8:40 / zwiedzanie ok 3 godzin /
powrót około godz 12:45 

23 marca godz 16:00

Warsztaty Wielkanocne Gr IV

26 marca

Teatrzyk w przedszkolu "Pomarańczowa Planeta"

9:15- Grupy: III, V, i VII  w Budynku B

10:15 – Grupy: I,  II, IV, VI i VIII w budynku A

26 marca godz. 16.00

RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE w Grupie VI

27 marca godz. 15.30

PISANKI NIESPODZIANKI

RODZINNE WARSZTATY WIELKANOCNE w Grupie VII

30 marca

Wielki Piątek – przedszkole zamknięte

baner3

LUTY

1 - 9 lutego

Konsultacje dla Rodziców Gr IV

2 lutego

Bal karnawałowy w Gr I

4 lutego godz 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w Kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej 

5 lutego

Bal karnawałowy w Gr V

6 lutego

Bal karnawałowy w Gr IV, VIII i II

7 lutego

wycieczka do drukarni książek, przejazd komunikacją miejską ok 9.45- 12.15

8 lutego godz. 16.00

   WESOŁA GRATKA DLA BABCI I DZIADKA - warsztaty dla Babć i Dziadków w Grupie VI

27 lutego godz 10:45 - Gr IV

Warsztaty w Muzeum Archeologicznym "Hieroglify - Święte Pismo starożytnych Egipcjan"

28 lutego 

Teatrzyk w Przedszkolu 

9:20 - Gr I, II, IV, VI i VIII

10:15 - Gr III, V i VII

 baner3

STYCZEŃ

4 stycznia

w sali pod kaplicą, godz 18:00- Pierwsza próba jasełkowa Rodziców 

5 stycznia

 Udział Gr VI w Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych "GLORIA 2018" w Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr. 9 w Krakowie 

1 Large

GRUPA VI - ZOSTAŁA LAUREATAMI III MIEJSCA

DODATKOWO OTRZYMAŁA NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI

GRATULUJEMY :)

10 stycznia godz 15:30

 Dzień Babci i Dziadka w Gr VIII

14 stycznia godz. 17:00 w sali pod kaplicą

Jasełka Rodziców dla wszystkich dzieci przedszkola, ich Rodzin, zaproszonych Gości oraz Parafii

16 stycznia 

Gr IV - Jasełka dla Rodziców oraz Dzień Babci i Dziadka

17 stycznia

BAL KARNAWAŁOWY w Gr VI

17 stycznia 

Udział Gr VIII w Przeglądzie Jasełek w MDK-u przy al.29 listopada

IMG 8585 Large

GRUPA VIII - ZOSTAŁA LAUREATAMI I MIEJSCA !!!!!!!!

GRATULUJEMY :)

18 stycznia godz 14:30 

Dzień Babci i Dziadka w Gr II

20 stycznia 

Udział Gr III w XIII Przeglądzie przedstawień jasełkowych w Zatorze

P1000252 Large

GRUPA III - ZOSTAŁA LAUREATAMI I MIEJSCA

GRATULUJEMY :)

21 stycznia godz 11:30 

Msza Święta za Dziadków i Babcie z okazji ich Święta

24 stycznia godz 16:00 

Dzień Babci i Dziadka w Gr V

25 stycznia godz 16:00 

Dzień Babci i Dziadka w Gr III

25 stycznia godz 14:30 

Dzień Babci i Dziadka w Gr I

31 stycznia 

Teatrzyk w Przedszkolu " Kotek i kogutek"

baner3

GRUDZIEŃ 

4 Grudnia g.10.45   Gr IV i VIII

  Warsztaty Bożonarodzeniowe w Centrum Szkła i Ceramiki

  Kraków, ul. Lipowa 3 

przejazd autokarem 10:00 - 14:00

6 Grudnia

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

9:20 - Gr I

9:35 - Gr II

 9:50 Gr VI

10:05 - Gr VIII

10:20 - Gr IV

10:45 - Gr VII

11:00 - Gr V

11:15 - Gr III

11 grudnia  g. 10.45

 ,,Mumie- podróżnicy w czasie"

Warsztaty w  Muzeum Archeologicznym - Gr IV,   

   / ul. Senacka 3 /

13 Grudnia

„Piotruś Pan” godz. 10:00

bajkowy musical w NCK-u  Gr II i V

Przejazd autokarem 9:20 – 11:30

14 Grudnia

„Legenda o Świętym Mikołaju” – spektakl w przedszkolu

9:15- Grupy: III, V, i VII  w Budynku B

10:15 – Grupy: I,  II, IV, VI i VIII w budynku A

17 grudnia godz 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w Kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

18,19 Grudnia - warsztaty ceramiczne we wszystkich Grupach

JASEŁKA DZIECI I SPOTKANIE OPŁATKOWE Z UDZIAŁEM RODZICÓW

Grupa I - Jasełka w styczniu na Dzień Babci i Dziadka

Grupa II – 15 grudnia, godz 14:30

Grupa III – 18 grudnia, godz 16:00

Grupa IV - 16 stycznia godz 15:30

Grupa V – 20 grudnia, godz 16:00

Grupa VI – 21 grudnia, godz 16:00

Grupa VII -  13 grudnia, godz 15:30

Grupa VIII - 19 grudnia, godz 15:30

baner3

6 listopada

Doktor Dolittle i jego zwierzęta” godz. 11:00 - bajka w Teatrze Współczesnym - Gr II i V

Przejazd autokarem 10:20 – 12:30

7 listopada godz 16:00

Warsztaty muzyczne dla Rodziców i dzieci z Grupy III

8- 15 listopada

 konsultacje indywidualne z rodzicami Gr VIII

9 listopada

Wycieczka Grupy III do klockolandu / ul. Mikołajska 13 / - W programie ; prelekcja, warsztaty i zabawa

9 listopada w Gr VI

Spotkanie z Ewą Stadtmuller - pisarką książek dla dzieci

10 Listopada 

Wycieczka do Muzeum Sztuki Współczesnej “MOCAK”   -  Gr IV      godz. 10:15 – 13:30
15 Listopada 

Wyjście do Multikina w Krakowie -  Gr IV

      godz. 10:45 – przejazd komunikacją miejską

15 listopada

Wycieczka do Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK – Gr II i V  Pierwsze kroki w MOCAK-u 

Punkty, linie i płaszczyzny 

 ul. Lipowa 4 Kraków

  17 listopada - Gr VIII

warsztaty „Słońcem malowane” w Galerii Rzemiosła Artystycznego w Muzeum Narodowym (Gmach Główny) 

wyjazd ok 9.00 komunikacją miejską 

17.11, 22.11, 24.11, 27.11

Konsultacje indywidualne z Rodzicami Gr II

19 listopada godz 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w Kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

20 listopada godz. 16:00

Warsztaty jesienne w Gr V   

20 listopada

Wycieczka do wodociągów – Gr VI przejazd busem 10:15 - 13:00

21- 30 listopada

 konsultacje indywidualne z rodzicami Gr VI

22 listopada godz 10:00

„ Tomcio Paluszek”  bajka dla dzieci w Nowohuckim Centrum Kultury – Gr III i VI

23 listopada

„ Niedźwiedź strażnik lasu” Teatrzyk w przedszkolu

9:15- Grupy: III, V, i VII  w Budynku B

10:15 – Grupy: I,  II, IV, VI i VIII w budynku A

27 listopada godz 11:00

„Opowieści z lodowej krainy” bajka w Teatrze Współczesnym, Gr IV i VIII

Przejazd autokarem 10:20 – 12:30

28.11 godz.16:30

Warsztaty jesienne z udziałem Rodziców Gr II

baner3

2 października 

Dzień Anioła Stróża we wszystkich Grupach

2 października Gr IV

„Krakowski szlak bajkoteki” Wycieczka do Wojewódzkiej biblioteki  / ul. Rajska 1 / warsztaty o godz 11:30

Przejazd Komunikacją Miejską 10:15 – 14:30

3 października

wycieczka Gr VI – Kraina eksperymentów

4 października

Piknik lekkoatletyczny dla pięcio i sześciolatków prowadzony przez instruktora zajęć sportowych – mgr Aleksandrę Włodarską

5 października

Lekcja muzealna w Sukiennicach - Gr VIII

5 października 16:00-18:00

Przedszkolny Festyn Rodzinny :)

10 października godz 11:00 „Doktor Dolitll” 

bajka w Teatrze współczesnym oraz warsztaty teatralne – Grupy IV i VIII Przejazd autokarem 10:15 – 13:15

12 października 

zajęcia rowerowe dla Grup pięcio i sześciolatków z instruktorem gimnastyki sportowej mgr Olą Włodarską

12 października g.16.20

 warsztaty jesienne z rodzicami i z dziećmi w Grupie VIII

15 października godz 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusa

16 października

 warsztat w„Planetarium”- wszystkie dzieci / http://www.supernowa.com.pl/oferta1.html  /

17 października godz 11:00 „Kot w butach” 

bajka w Teatrze współczesnym oraz warsztaty teatralne – Grupy II i V Przejazd autokarem 10:15 – 13:15

18 października

„Przyjaciele” Teatrzyk w przedszkolu dla wszystkich dzieci

9:15- Grupy: III, V, i VII  w Budynku B

10:15 – Grupy: I,  II, IV, VI i VIII w budynku A

20 Października

Wycieczka Gr III do Ośrodka Kultury Europejskiej

20 października

Wycieczka do Wiosek Świata w Krakowie na ul. Tynieckiej 39, warsztaty indiańskie - Gr IV

Przejazd busem 9:30 – 13:00

24 października godz 16:00

Warsztaty w Grupie VI

25 października

„Akademia Pana Kleksa” Spektakl w NCK-u Gr III i VI

Wyjazd autokarem o godz 9:20, powrót ok 12:15

26 października godz 15:30

Jesienne warsztaty w Grupie VII

31 października

Warsztaty w bibliotece na ul Rajskiej Gr VIII  / Przejazd Komunikacją Miejską /

baner3
 
1 września - piątek 7:00 - 17:30
Pierwszy dzień pobytu dzieci w przedszkolu 
 
3 września - Niedziela godz. 11;30
Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej
Poświęcenie plecaków pierwszoklasistów :)
/ Mszę świętą odprawia ks.Andrzej Gołębiowski / 
 
 4 września godz. 17:00
Zebranie Rodziców Gr VII - w sali dzieci
 
 5 września godz. 17:00
Zebranie Rodziców Gr I - w sali dzieci
 
7 września godz. 16:00
Zebranie Rodziców Gr V - w sali dzieci
 
7 września godz. 17:00
Zebranie Rodziców Gr VI - w sali dzieci
 
12 września godz. 16:30
Zebranie Rodziców Gr III - w sali dzieci
 
13 września godz. 16:00
Zebranie Rodziców Gr VIII - w sali dzieci
 
14 września godz. 16:00
Zebranie Rodziców Gr IV - w sali dzieci
 
14 września godz. 17:30
Zebranie Rodziców Gr II - w sali dzieci
 
18 września
Wycieczka Gr IV i VIII na Ranczo Artemidy
 
19 września 16:00-18:00
Przedszkolny Festyn Rodzinny :) 
 
19 września
Piesza wycieczka Gr VI
warsztaty w IKEA
 
20 września
"Prawdziwy skarb"
Teatrzyk w przedszkolu dla wszystkich dzieci
 
9:15- Grupy: III, V, i VII  w Budynku B

10:15 – Grupy: I,  II, IV, VI i VIII w budynku A

21 września
Wycieczka Gr II do Muzeum Lotnictwa
 
21 września
Noc w przedszkolu dla odważnych z Grupy III :)
 
25 września / zmieniono termin wycieczki / 
Wycieczka do Wiosek Świata w Krakowie na ul. Tynieckiej - Gr III i V
(zwiedzanie wiosek i warsztaty afrykańskie)
 
26 września
lekcja teatralna prowadzona przez Aktorów Teatru Groteska
w Grupach III, IV, VI i VIII
  
28 września
Wycieczka Gr VI
Warsztaty u oo. Benedyktynów w Tyńcu pt. "Od tabliczki po e-booki - czyli historia książki" - nagroda za uzbierane zakrętki :)
 
29 września
"Bezpieczny Przedszkolak"
Zajęcia z Policjantami
we wszystkich Grupach

ROK SZKOLNY 2015/16

ZEBRANIA ORGANIZACYJNE

DLA RODZICÓW       

Grupa I

8 wrzesień godz. 17:00

Grupa II

7 wrzesień godz. 17:00

Grupa III

1 wrzesień godz. 17:00

Grupa IV

9 wrzesień godz. 17:00

Grupa VI

31 sierpień godz. 17:00

Grupa VII

10 wrzesień godz. 17:00

Grupa VIII

11 wrzesień godz. 17:00

1 - 3 wrzesień

godz 10:00 - 12:00

Dni adaptacyjne w najmłodszych Grupach / III i VI / 

4 wrzesień

“Kłamstwa kozy”

Bajka w przedszkolu dla wszystkich dzieci

godz. 9:20 Grupy III, IV i VII budynek B
godz. 10:15 Grupy  I, II, VI i VIII budynek A

15 wrzesień godz 9:00
bajka w Grotesce „ Kot w butach" / Grupy I i VII /
Wyjazd autokarem o godz. 8:10, powrót ok godz 11:00

15 wrzesień godz.16:00

Festyn Rodzinny na Placu Zabaw B

17 wrzesień godz 9:00
bajka w Grotesce „ Czerwony Kapturek" / Grupy IV i VIII /
Wyjazd autokarem o godz. 8:10, powrót ok godz 11:00

21 wrzesień

Wycieczka  do Pacanowa - Gr I

28 wrzesień 

Wycieczka  do Pacanowa - Gr II

 

PAŹDZIERNIK

 

1 Październik

Dzień Anioła Stróża w Gr I

2 Październik

Dzień Anioła Stróża w Gr II, III, IV, VI, VII i VIII

2 Październik

Fizyka dla Smyka – pokazy naukowe dla dzieci w Gr I i II z zastosowaniem unikalnych zestawów edukacyjnych przeprowadzone przez Akademię Nauki

5 Październik

„ Lampa Alladyna” - Bajka w przedszkolu dla wszystkich dzieci

godz 9:20. Grupy I, II, VI i VIII budynek A
godz.10:00 Grupy III, IV i VII budynek B

8 Październik

Wycieczka Gr VII do Zatorlandu

Wyjazd busem o godz. 8:00 Powrót ok godz 14:00

11 Październik Niedziela godz 12:00

Msza święta dla dzieci i Rodziców w Kaplicy Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

13 Październik godz. 16:30

LITEROMANIA – Warsztaty dla Rodziców i dzieci Gr I

15 Październik (czwartek) godz. 15.30

"Tęczowe listki" Warsztaty z rodzicami i dziećmi Gr IV

15 Październik (czwartek) godz. 16.00

Warsztaty z rodzicami i dziećmi Gr VIII

16 Październik godz 10:00

Wycieczka do pobliskiej piekarni - Gr I, II, VI i VIII

Poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Poznanie różnych rodzajów pieczywa oraz maszyn, które pomagają w pracy piekarzowi.

21 Październik godz. 9:00

„ Towarzystwo Pana Brzechwy” – Bajka w Grotesce Gr IV i VIII

Wyjazd autokarem o godz 8:15, powrót ok godz 11:00

22 Październik
Udział Grupy I-szej i VII-mej w XVI – tym Małopolskim Przeglądzie Tańca Ludowego „ o Krakowską czapkę”
Miejsce Przeglądu - Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4
Wyjazd autokarem o godz. 8:00 Powrót ok godz 11:30
23 Październik
Udział Grupy VI i VIII w V-tym Małopolskim Przeglądzie zabaw ludowych „ O zielonego smoka”
Miejsce Przeglądu - Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4
Wyjazd autokarem o godz. 8:00 Powrót ok godz 11:30
27 – 30 Październik
Konsultacje z Nauczycielem dla Rodziców Gr I
29 Październik godz 10:00 Gr II
„Trzy świnki”, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina – Bajka w NCK-u
Wyjazd autokarem o godz 9:20 powrót ok godz 13:00

29.10. o godz. 16:00

Warsztaty jesienne w gr. VII

 

LISTOPAD

 

3 listopad

Zajęcia o bezpieczeństwie z Panem Policjantem - we wszystkich Grupach

3-6 listopad

konsultacje indywidualne z Rodzicami Gr VIII

6 listopad godz. 9:00

Bajka w Grotesce " Adonis ma gościa" - Gr II

śniadanie o 7:45, wyjazd busem o godz. 8:10, powrót ok godz. 11:00

16-27 listopad

konsultacje indywidualne z Rodzicami Gr VII

18 listopad

Warsztaty z ceramiki / poprowadzi pracownia artystyczna ANGOBA /

9:00 - 10:30 - Gr VI i III

10:30 - 12:00 - Gr VIII i IV

12:30 - 14:00 - Gr I i VII

20 listopad

wycieczka na pocztę i wspólne wysłanie listów - Gr VII

12 listopad

"Wilk i Zając w mieście" - bajka dla wszystkich dzieci

9:30 - Grupy III, IV, VII

10:00 - Grupy I, II, VI, VIII

25 listopad

Warsztaty z ceramiki - Gr II godz 12:30 - 14:00

GRUDZIEŃ

1 grudzień godz. 11:00

„Muzyka i magia” – spektakl w Operze Krakowskiej – Gr I

Przejazd autokarem / wyjazd o 10:15, powrót ok 13:00 /

7 grudzień godz. 9:15 – 11:45

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

Spotkanie z dziećmi oraz rozdanie prezentów

Kolejno w Grupach:

Gr VI, VIII, I, II

Gr VII, III, IV

 07.12 - 11.12

Indywidualne konsultacje z Nauczycielem dla Rodziców Gr II w godzinach od 15:00-17:30

14 grudzień

Udział Gr I w Przeglądzie jasełek

miejsce konkursu - MDK ul. 29 listopada 102

wyjazd busem o godz 10:00 powrót ok godz 13:00

14 grudzień

„ PIPI wędrowniczka” - Bajka w przedszkolu dla wszystkich dzieci

godz.10:45 Grupy III, IV i VII budynek B

15 grudzień

„ PIPI wędrowniczka” - Bajka w przedszkolu dla wszystkich dzieci

godz 10:45. Grupy I, II, VI i VIII budynek A

20 grudzień

 Msza święta dla dzieci o godz 12:00

Jasełka dla Rodziców oraz spotkania Opłatkowe:

15 grudzień Gr VII – godz 16:00

16 grudzień Gr IV – godz 15:30

17 grudzień Gr I godz 16:00

18 grudzień Gr II godz 16:00

18 grudzień Gr III – godz 15:30

21 grudzień Gr VI godz 15:30

22 grudzień Gr VIII godz 15:30

STYCZEŃ

7 styczeń  godz 18:30 w Sali pod kaplicą– Pierwsza próba jasełkowa dla Rodziców

8,9 styczeń – próby jasełkowe Rodziców

10 styczeń – UWAGA ZMIANA GODZINY  11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

w intencji Babć i Dziadków oraz urodzinowych dzieci

9 styczeń godz 9:30

Udział zespołu dzieci w XIV edycji konkursu

PRZEDSZKOLAKÓW KOLĘDOWANIE

miejsce konkursu - Przedszkole nr 10 w Krakowie / ul. Strąkowa 7 / 

10 styczeń godz. 17:00 w Sali pod kaplicą

Jasełka Rodziców dla wszystkich dzieci przedszkola, ich Rodzin, zaproszonych Gości oraz Parafii

11 styczeń

 „Foszek czyścioszek” -  bajka dla wszystkich dzieci

9:30 – Grupy: III, IV i VII

10:30- Grupy: I, II, VI i VIII

11:00 styczeń 

warsztaty mydlarskie we wszystkich Grupach ( w dwóch budynkach równocześnie, czas trwania - ok 40 minut )

ŚWIĘTOWANIE DNIA BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

11 styczeń godz 15:30 – Grupa VII

12 styczeń godz 15:30 – Grupa VIII

13 styczeń godz 15:30 – Grupa IV

14 styczeń godz 15:00 – Grupa III  

14 styczeń godz 15:30 - Gr II

25 luty godz.15:30 – Grupa VI 

 

LUTY

BALE KARNAWAŁOWE  

2 LUTY

 Grupy VII i IV - razem / w górnej sali budynku B /

                         Grupa VI - w sali stokrotek

3 LUTY 

 Grupa III  / w górnej sali budynku B / 

3 LUTY 

Grupa II / w auli / 

5 LUTY

Grupa VIII / w auli / 

5 LUTY

Dyżur Psychologa w przedszkolu / Budynek A, 9:00-12:00 /  

21 LUTY godz 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

22 LUTY 

„ Reksio” - Bajka w przedszkolu dla wszystkich dzieci

godz 9:20. Grupy I, II, VI i VIII budynek A 
godz.10:00 Grupy III, IV i VII budynek B

ŚWIĘTOWANIE DNIA BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

19 luty godz 15:30 – Grupa I

26 luty godz 15:30 – Grupa VI

29 LUTY - 4 MARZEC

Konsultacje indywidualne z Rodzicami Gr VI / wg listy zapisów / 

MARZEC

29 LUTY - 4 MARZEC

Konsultacje indywidualne z Rodzicami Gr VI / wg listy zapisów / 

9 marzec  godz 9:30


bajka w NCK-u „ Szewczyk Dratewka" / Grupy I i VII, IV i VIII / 
Wyjazd autokarami o godz. 8:45, powrót ok godz 11:30

śniadanie w tym dniu o godz 8:15

17 marzec  godz  11:00


bajka w Teatrze współczesnym „ Księżniczka na ziarnku grochu" / Grupa II /

oraz warsztaty teatralne dla dzieci po spektaklu
/ Wyjazd busem o godz. 10:15, powrót ok godz 13:00 /

WARSZTATY WIELKANOCNE

15 marzec godz 15:30

Warsztaty dla dzieci i Rodziców Gr IV

16 marzec godz 15:30

Warsztaty dla dzieci i Rodziców Gr II

17 marzec godz 15:30

Warsztaty dla dzieci i Rodziców Gr VII

17 marzec godz 16:00

Warsztaty dla dzieci i Rodziców Gr I

18 marzec godz 15:00

Warsztaty dla dzieci i Rodziców Gr III

29 marzec

“Pszczółka Kaja i przyjaciele”

Bajka w przedszkolu dla wszystkich dzieci

godz. 9:30 Grupy III, IV i VII budynek B
godz. 10:30 Grupy  I, II, VI i VIII budynek A

30 marzec

PIELGRZYMKA PRZEDSZKOLAKÓW

GR I i II / wyjazd autokaru o godz 8:45, powrót ok godz 14:00 / 

9:30 Sanktuarium św. Jana Pawła II, dolny kościół
          - modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II 
10:00 Sanktuarium św. Jana Pawła II, górny kościół- katecheza biblijna 
10:15 piesza pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (0,8 km) 
11:00 Sanktuarium Bożego Miłosierdzia- Koronka w Bazylice 
11:30 Kaplica św. Siostry Faustyny- ucałowanie relikwii 
12:00 Ołtarz Polowy- piknik i zabawy dla dzieci 
12:30 Ołtarz Polowy-koncert zespołu Promyczki Dobra

 KWIECIEŃ

3 kwiecień

Niedziela godz. 11:30


Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

4-8 kwiecień


TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA / wg programu poszczególnych Grup / 

5-8 kwiecień

Konsultacje Nauczyciela z Rodzicami Gr II / wg listy zapisów /

11 kwiecień godz. 16:00

Zebranie dla Rodziców Gr II

12 kwiecień godz. 15:30


Warsztaty wiosenne dla dzieci i Rodziców w Grupie VIII


12 kwiecień

 SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA - spotkanie z Panią Pielęgniarką w Gr VI

13 kwiecień godz 10:45


bajka w Teatrze Ludowym „ Królowa Śniegu" Grupa II
Wyjazd busem o godz. 9:20, powrót ok godz 12:00

13 kwiecień godz 10:45


Udział dzieci z Grupy I i VII w konkursie „ Rodzina Tralalińskich”
Miejsce konkursu:
Młodzieżowy Domu Kultury, Kraków, ul. Beskidzka 30
Dzieci zaprezentują zespołowo piosenki „ z repertuaru starego śpiewnika „
Wyjazd autokarem o godz 9:45

GRUPA I ZAJĘŁA W KONKURSIE I MIEJSCE

     GRATULUJEMY :)    


16 kwiecień sobota

TURNIEJ TAŃCA
Udział dzieci zapisanych na turniej z Grupy I, II i VII
Miejsce turnieju: Gimnazjum nr 29, ul.Aleksandry 17 w Krakowie

rejestracja par: godz. 11:30 - 11:50

rozpoczęcie turnieju: godz. 12:00

19 kwiecień

Warsztaty ceramiczne Grupa II, VI i VIII

20 kwiecień

Warsztaty ceramiczne Grupa III, IV i VII

25 kwiecień

„Leniwy kiciuś”

 bajka w przedszkolu dla wszystkich dzieci
10:00 – Grupy: III, IV i VII
9:15- Grupy: I, II, VI i VIII

27 kwiecień godz 9:00


„ Pinokio"
bajka w Centrum Kultury „Rotunda”/ ul. Oleandry 1 / - Grupa I i VII
Wyjazd busem o godz. 8:20, powrót ok godz 11:00
śniadanie o 7:45


28 kwiecień godz 11:30

bajka w Grotesce „ Doktor Dollitle" godz 11:30
Grupa IV i VIII
Wyjazd autokarem o godz. 10:45, powrót ok godz 13:30

MAJ

6 maj

Wycieczka do Gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie – Gr IV i VII

Wyjazd autokarem o godz. 8:30, powrót ok godz 16:00

Śniadanie w tym dniu o godz. 8:00

9 maj

Wycieczka do Gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie – Gr II i VIII

Wyjazd autokarem o godz. 8:30, powrót ok godz 16:00

Śniadanie w tym dniu o godz. 8:00

10 maj godz 17:30

Zebranie dla Rodziców Gr VII

11 maj godz 9:00

bajka w Grotesce „ Aksamitny królik" Grupa II

Wyjazd autokarem o godz. 8:10, powrót ok godz 11:00

11 maj godz 9:00

Udział Gr I w Festiwalu teatrów dzieci i młodzieży 

W eliminacjach Powiatowych XXXI Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek” ,

które odbyły się 10 i 11 maja 2016 r.

w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie ul. Wietora 15

Grupa I została nagrodzona i nominowana do finału,

który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2016 r. w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

GRATULUJEMY

12 maj

Piknik lekkoatletyczny dla pięcio i sześciolatków. Nauczyciel prowadzący: Aleksandra Włodarska

planowany czas - 1,5 godz

miejsce-  plac zabaw

strój- sportowy obowiązkowo! zwłaszcza obuwie

9 konkurencji sportowych.

17 maj

Udział wybranych dzieci w XIII Wojewódzkim Konkursie recytatorskim dla najmłodszych „Entliczek Pentliczek”

Laura Brykalska z Gr VI została Laureatką I miejsca 

GRATULUJEMY

20 maj godz 10:00

bajka w Teatrze ludowym „ Kot w butach" Grupa IV i VIII

Wyjazd autokarem o godz. 9:20, powrót ok godz 12:30

23 maj – 25 maj

Wyjazd Grupy I na Zielone Przedszkole

25 maj godz 9:30 Grupa II

Zajęcia medyczne na zewnątrz z udziałem karetki pogotowia i ekipą ratunkową

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

Poszczególne Grupy zapraszają na program artystyczny z poczęstunkiem

19 maj godz 16:00 – Gr I

19 maj godz 15:30 – Gr IV

20 maj godz 15:30 – Gr III

24 maj godz 15:30 – Gr VII

24 maj godz 16:00 – Gr II

25 maj godz 15:30  -Gr VIII

6 czerwiec – Gr VI 

 

31 maj

Spektakl w przedszkolu "Jonasz i wielka ryba" - opowieść biblijna

9:20 - Gr I, II, VI i VIII

10:00 - Gr III, IV i VII

 

CZERWIEC


1 czerwiec - Bajka Nauczycieli dla dzieci w budynku A – z okazji Dnia Dziecka
2 czerwiec – Bajka Nauczycieli dla dzieci w budynku B – z okazji Dnia Dziecka

4 czerwiec - VIOGÓLNOPOLSKI TURNIEJ  SZACHOWY PRZEDSZKOLAKÓW - Udział dzieci reprezentujących przedszkole

DZIECI ZAJĘŁY III MIEJSCE

GRATULUJEMY

6 czerwiec godz 15:30
Dzień Mamy w Grupie VI
7 czerwiec
„ Kopalnia w podziemiach krakowskiej uczelni” – zwiedzanie / Gr VII / 
Wyjazd busem o godz 9:30, powrót ok godz 12:00
7 czerwiec
Udział dzieci w XXV Małopolskim konkursie „ Przedszkolaki śpiewają” – reprezentanci przedszkola / soliści / 
9 czerwiec 
Udział dzieci z Grup III i IV  w XIX Przeglądzie Twórczości Artystycznej Grup Przedszkolnych i Teatrzyków Rodzinnych "Brzechwałki" 2016
Wyjazd autokarem o godz 9, powrót ok godz 12:00

DZIECI z Grupy III ZAJĘŁY III MIEJSCE

GRATULUJEMY :)

9 czerwiec Noc w przedszkolu z Gumisiami Gr VII
10 czerwiec godz 10:00 - 12:00 
DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU- zabawy na dmuchanych urządzeniach / na terenie placu zabaw /

12 czerwiec godz 11:30 – Msza święta dla dzieci i Rodziców na zakończenie Roku Szkolnego w kaplicy Sióstr
13 czerwiec godz 15:30-  Zajęcia otwarte – taneczne – pokaz dla Rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach w ciągu roku                                                w auli budynku A Dzieci z Grupy IV i VIII / czterolatki / 


14 czerwiec godz 16:00
Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego i pożegnanie sześciolatków / w sali pod kaplicą /
14 czerwiec
Wyjazd Gr I do Nowego Sącza na finał 31-go Festiwalu Teatrów dzieci i młodzieży BAJDUREK
Wyjazd autokarem o godz 9:00
Występ zespołu godz 11:40
15 czerwiec
„Przyjaźń to skarb” bajka w przedszkolu dla wszystkich dzieci
9:20 - Gr I, II i VIII
10:00 - Gr III, IV i VII

15 czerwiec godz 9:00

Wycieczka Gr VI do Parku Edukacji Globalnej "WIOSKI ŚWIATA"

Śniadanie o godz 8:00, wyjazd busem o 8:20, powrót ok godz 11:00
16 czerwiec
Indiańska noc w przedszkolu – Gr II

                                             21 czerwca godz 9:20 - 12:00                                                                                                    Wycieczka do gabinetu weterynaryjnego "Folwark Zwierzęcy" Gr II


23 czerwiec – Dzień Ojca 
Warsztaty lizakowe dla wszystkich dzieci, wykonanie prezentu dla Tatusia 

 24 czerwiec godz 9:00

Zabawy w Anikinie - Gr III - nagroda za zdobycie III miejsca w Przeglądzie Teatralnym "Brzechwałki"

Wyjazd busem o godz 8:30. Powrót ok godz 11:30

 

 2016/17

 

WYDARZENIA WRZEŚNIOWE

11 wrzesień, Niedziela godz 11:30

Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

1 wrzesień 

Rozpoczęcie zajęć w Grupie I, III, IV, VI, VII i VIII Grupach 7:00 - 17:00

1 - 2 wrzesień

godz 10:00 - 12:00

Dni adaptacyjne w najmłodszych Grupach / II i V /

1 wrzesień godz 16:00

Zebranie Gr V

2 wrzesień godz. 16:00

Zebranie Gr II

8 wrzesień godz. 16:00

Zebranie Gr III

12 wrzesień godz 16:15

Zebranie Gr VII

13 wrzesień godz 17:00

Zebranie Gr I

15 wrzesień godz 16:00

Zebranie Gr VIII

15 wrzesień Gr I i VI

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie

Wyjazd autokarem o godz. 8:30, powrót ok godz 16:00

Śniadanie w tym dniu o godz. 8:00

PROGRAM :

Poznawanie warzyw
zbieranie ziemniaków
Jedzenie ziemniaków ( wcześniej będą się piekły w ogniku) 
Spacer po sadzie (poznanie owoców, z których dzieci będą robić przetwory)
 Spacer po lesie (nazywanie drzew) 
 zabawy na świeżym powietrzu  

20 wrzesień

Teatrzyk w przedszkolu "Jaś i Małgosia"

9:20 - Gr I, II, VI, VII i VIII

10:00 - Gr III, IV i V

21 wrzesień godz 16:30

Zebranie Gr IV

21 wrzesień godz 17:00

Zebranie Gr VI

29 wrzesień

Dzień Aniołów we wszystkich Grupach

30 wrzesień Gr IV, VIII, VII i III

Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie

Wyjazd autokarami o godz. 8:30, powrót ok godz 16:00

Śniadanie w tym dniu o godz. 8:00

PROGRAM :

 Poznawanie warzyw
zbieranie ziemniaków
Jedzenie ziemniaków ( wcześniej będą się piekły w ogniku) 
Spacer po sadzie (poznanie owoców, z których dzieci będą robić przetwory)
 Spacer po lesie (nazywanie drzew) 
 zabawy na świeżym powietrzu 

 

3 październik

Teatrzyk w przedszkolu "Zosia samosia"

9:30 - Gr I, II, VI, VII i VIII

10:30 - Gr III, IV i V

12 październik od godz 9:30

Zajęcia edukacyjne ze Straż Miejską - wszystkie Grupy z Budynku B

13 październik od godz 9:30

Zajęcia edukacyjne ze Straż Miejską - wszystkie Grupy z Budynku A

16 październik

Niedziela godz 11:30

Msza święta dla dzieci w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

20 październik godz 10:00

„Czarnoksiężnik z krainy Oz” – spektakl w Teatrze Słowackiego

Grupa I i VII

Wyjazd autokarem o godz 9:15, powrót ok godz 12:30

Śniadanie w tym dniu o godz  8:40

21 październik

 udział w VI-tym Małopolskim Przeglądzie zabaw ludowych „ O zielonego smoka” - Gr III i VI

Miejsce Przeglądu - Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4
Wyjazd autokarem o godz. 8:00 Powrót ok godz 11:30

GRUPA VI ZOSTAŁA LAUREATAMI III MIEJSCA

GRATULUJEMY !!!

P1090370.resized

24 październik godz 11:30

„Tygrys Pietrek”

Bajka w Teatrze Groteska

Gr IV i VIII

Wyjazd o godz 10:45, powrót ok godz 13:15

25 październik godz 15:30

warsztaty jesienne w Grupie III / Rodzice wraz z dziećmi /

25 października
 warsztaty w IKEA - Gr I
  

26 październik godz 11:00  Gr VII

Warsztaty naukowe w Muzeum sztuki współczesnej„ punkty liniowe, płaszczyzny”

Kraków ul Lipowa 4

Wyjazd o godz 10:15, powrót ok godz 13:00

GRUDZIEŃ

1 Grudzień 9:00 – 13:00

Bombkowe Warsztaty Kreatywne „Mądra Sowa” - we wszystkich Grupach

2 Grudzień

Udział Gr I w programie edukacyjnym „Fabryka Św.Mikołaja”

Miejsce wycieczki:

Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND ul. Aleja 29 Listopada 170, 31-236 Kraków

Przejazd autokarem o godz 11:50, powrót ok godz 14:00

6 Grudzień

Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

9:20 - Gr II

9:35 - Gr VI

9:50 Gr VIII

10:05 - Gr I

10:20 - Gr VII

10:45 - Gr III

11:00 - Gr V

11:15 - Gr IV

11 Grudzień

Niedziela godz 11:30

Msza święta dla Rodziców i dzieci w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

14 Grudnia

Teatrzyk w przedszkolu "Doktor Dzięcioł"

9:30 - Gr I, II, VI, VII i VIII

10:30 - Gr III, IV i V

15 grudnia godz 15:30 - Opłatek i jasełka Gr III

16 grudnia godz 14:30 - Opłatek i jasełka Gr V

16 grudnia godz 16:00 - Opłatek i jasełka Gr VIII

19 grudnia godz 16:00 - Opłatek i jasełka Gr VII

20 grudnia godz 16:00- Opłatek i jasełka Gr VI

21 grudnia godz 15:00- Opłatek i jasełka Gr II

22 grudnia godz 16:00- Opłatek i jasełka Gr I

STYCZEŃ 

11 styczeń

Zajęcia medyczne z Tatą Gustawa / pracuje na Wydziale Lekarskim w Katedrze Anestezjologii i Intensywnej Terapii / 

 Grupy I, VII, VIII, IV, III

11 styczeń godz 10:00

Udział dzieci z Grupy VI w przeglądzie jasełek, kolęd i pastorałek w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102

DZIECI Z GRUPY VI ZOSTAŁY LAUREATAMI NAGRODY GŁÓWNEJ

GRATULUJEMY

1. Large

12 styczeń godz. 16:00

Jasełka Grupy IV połączone ze Świętowaniem Dnia Babci i Dziadka

13 styczeń 

Udział  dzieci  w przeglądzie Kolęd i Pastorałek

w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów ul. Szkolna 2

DZIECI Z GRUPY PIERWSZEJ ZOSTAŁY LAUREATAMI III MIEJSCA W KATEGORII ZESPOŁÓW

14 Large

LAUREATAMI RÓWNIEŻ III MIEJSCA ZOSTAŁY SOLISTKI

FAUSTYNKA BOROŃ / GR I /  I LAURA BRYKALSKA / GR VI / 

NAGRODĘ WYRÓŻNIENIA OTRZYMAŁA HELEN RUSEK / GR I / 

GRATULUJEMY

14 styczeń

Udział  dzieci  w XV edycji konkursu "Przedszkolaków Kolędowanie" w Krakowie przy ul. Strąkowej 7

LAUREATAMI KONKURSU ZOSTALI

Laura Brykalska z Grupy VI - I miejsce w kategorii solistów

Faustyna Boroń z Grupy I - III miejsce w kategorii solistów

Dzieci z Grupy I - II miejsce w kategorii zespołów

GRATULUJEMY

1 Large

15 styczeń godz. 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

17 styczeń godz. 15:30

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Grupie VIII

 20 styczeń godz 16:00

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Grupie VII

21 styczeń 

Udział Grupy IV w XII Przeglądzie Jasełek w sali koncertowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze

VipTalisman5GRATULUJEMY GRUPIE IV-TEJ 

22 styczeń godz. 17:00 w Sali pod kaplicą

Jasełka Rodziców

dla wszystkich dzieci przedszkola, ich Rodzin, zaproszonych Gości oraz Parafii

Próby dla Rodziców: 16, 18, 19, 21 stycznia w Sali pod kaplicą

23 styczeń

„Odważny pastuszek” – Teatrzyk w Przedszkolu / opowieść o Dawidzie i Goliacie /

9:30 - Gr I, II, VI, VII i VIII

10:30 - Gr III, IV i V

24 styczeń godz 15:00

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Grupie V

 26 styczeń godz 15:30

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Grupie III

 26 styczeń godz 10:00

Udział dzieci z Grupy I i VIII w Przeglądzie przedstawień jasełkowych w Osiedlowym Klubie Kultury „Zbydniowice” przy ul. Matematyków 102 w Krakowie

LAUREATEM I MIEJSCA ZOSTAŁA GRUPA VIII

LAUREATEM III MIEJSCA ZOSTAŁA GRUPA I

GRATULUJEMY :)

VipTalisman22

 17 luty godz 14:30

Świętowanie Dnia Babci i Dziadka w Grupie II

 

LUTY

 

KONSULTACJE Z NAUCZYCIELEM GR VIII

30 STYCZEŃ - 3 LUTY

13 luty

"Baltazar Bombka"– Teatrzyk w Przedszkolu

Bajka na podstawie dobranocki "Porwanie Baltazara Gąbki".Dobry i mądry Smok Wawelski wyrusza na poszukiwania szalonego naukowca. W elementy krakowskich legend wplecione są wartości ponadczasowe,walka dobra ze złem oraz nieprzewidziane wypadki czyhające na co dzień na wszystkich. Jak korzystać z mądrej pomocy,jak umieć o nią prosić ? Do czego służy nr alarmowy i kiedy należy go używać ? Na te i kilka innych pytań odpowiedzą nam bohaterowie tej bajki.

9:30 - Gr I, II, VI, VII i VIII

10:30 - Gr III, IV i V

14 luty

Bal karnawałowy w Gr VI

15 luty

"Układ słoneczny"

Zajęcia ze studentem fizyki technicznej - Gr VII

17 luty

"Zawód stomatologa"- zajęcia z mamą Niny - Gr VII

17 luty godz 14:30

Dzień Babci i Dziadka w Grupie II

19 luty godz. 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

21 luty

Bal karnawałowy w Gr II i IV

22 luty

Bal karnawałowy w Gr V

23 luty

Bal karnawałowy w Gr I, III i VIII

27 luty

Bal karnawałowy w Gr VII

28 luty

„Odważny pastuszek” – Teatrzyk w Przedszkolu / opowieść o Dawidzie i Goliacie /

9:30 - Gr I, II, VI, VII i VIII

10:30 - Gr III, IV i V

MARZEC

2 marzec
"Zapraszamy na reklamę" - zajęcia dotyczące marketingu z mamą Julki w Gr VIII
3 marzec
" Wizyta u dentysty" - wyjście do gabinetu dentystycznego

3 marzec godz. 9:30 – 12:00

Wizyta Grupy VIII w gabinecie stomatologicznym – zajęcia ze Stomatologiem dziecięcym

/ Spacer do centrum stomatologii SWISSDENT przy ul. Mackiewicza 17a /

5 marzec godz. 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

6 marzec 9:30 – 12:00

Piesza wycieczka Grupy III do Straży pożarnej przy ul. Wyki 3

7 marzec godz 15:30

Dzień Babci i Dziadka w Grupie VI

 7 marzec

Ścięcia, upiecia, fryzury"-  zajęcia z mamą Viktorii. Poznanie zawodu fryzjera w Gr VIII

 8 marzec

"Wysyłamy list"- wycieczka na pocztę

8 marzec – Gr I i VII

„ Nie płacz koziołku”

Spektakl w Teatrze Groteska o godz. 9:00

Przejazd autokarem o godz 8:15

Śniadanie wyjątkowo o godz 7:45

13 marzec – Gr IV i VIII

„ Kukuryku słoneczniku”

Spektakl w Teatrze Groteska o godz. 9:00

Przejazd autokarem o godz 8:15

Śniadanie wyjątkowo o godz 7:45

14 marzec godz 10:15

Gr VIII

Warsztaty współczesnego artysty – Muzeum Narodowe / ul. Kanonicza 17 /

Przejazd busem 9:30 – 11:30

14 marzec godz 9:45

Zapoznanie z zawodem krawcowej

Zajęcia w pracowni krawieckiej - Gr IV

15 marzec godz. 17:00

Zebranie Rodziców Gr IV

16 marzec 

Zapoznanie z zawodem geodety

Zajęcia z mamą Ignasia w Gr IV

16 Marzec godz. 13:00

Udział Grupy I  w konkursie wokalno – recytatorskim „ Pięć minut przedszkolaka”.

Udział wezmą również wybrane dzieci z Grupy VI

Przejazd autokarem o godz 12:00 – 14:30

WYNIKI KONKURSU

VipTalisman1 Large

GRATULUJEMY LAUREATOM

I SIOSTROM PRZYGOTOWUJĄCYM DZIECI DO KONKURSU :)

17 marzec - godz. 9:30

 zajęcia profilaktyczne z zakresu higieny jamy ustnej z Mamą Maksia w Gr VII

21 marzec godz.10.00

zajęcia z Mamą Antka w Grupie III "Czym zajmuje się geodeta?"

23 marzec - Gr III

warsztaty w Muzeum AGH "Dlaczego pingwinki nie spadają głowami w dół, czyli tajemnice grawitacji i wszechświata"

około 10.20 - wyjazd

11.00 -12.00 - warsztaty

około 12.30 - powrót

30 marzec – Gr III i VI

„ Tańcowały dwa Michały”

Spektakl w Teatrze Groteska o godz. 9:00

Przejazd autokarem o godz 8:15

Śniadanie wyjątkowo o godz 7:45

30 marzec - konferencja rekolekcyjna o godz. 19:30

31 marzec konferencja rekolekcyjna o godz. 19:30

w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej, Kraków ul. Matki Tajber 1

 Konferencję do Rodziców i Wszystkich uczestników

wygłosił Ksiądz Andrzej Gołębiowski

TRIDUUM PASCHALNE W KAPLICY SIÓSTR

WIELKI CZWARTEK - 17:30
WIELKI PIĄTEK - 17:30
WIELKA SOBOTA - 17:30


WIELKOPOSTNY PROGRAM W DZIECIĘCYCH GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH

collage Large

GRATULACJE DLA GRUPY VIII
ZA ZAJĘCIE PIERWSZEGO MIEJSCA W KONKURSIE PLASTYCZNO - TECHNICZNYM
"OZDOBY WIOSENNO - ŚWIĄTECZNE"
 
 
 

3 kwiecień godz 15:30

Warsztaty wielkanocne w Gr III

4 kwiecień godz. 10:30 - 12:00

warsztaty wielkanocne na os. Górali 4 – Gr VII

W programie:

palmy- każda grupa wykonuje swoja wielką palmę

* Pucheroki - występy tradycyjnych wielkanocnych "kolędników",

* pisanki - dzieci oglądają międzynarodową wystawę pisanek. Najciekawsze prezentujemy wraz z ich historią.

Przekazywanie wiedzy o tradycjach regionalnych i uczenie poszanowania tradycji.

Wyjazd autokarem o godz 9:50, powrót ok godz 12:30

4 kwiecień godz 15:30

warsztaty wielkanocne z Rodzicami Gr VIII

4 kwiecień  

EKO – ZAJĘCIA w Gr VI  Z MAMĄ FILIPKA Z GR II J

5 kwiecień godz 16:00

warsztaty wielkanocne z Rodzicami Gr I

6 kwiecień godz 15:30

warsztaty wielkanocne z Rodzicami Gr IV

6 kwiecień

" U lekarza zwierząt"- wizyta w gabinecie weterynaryjnym Gr VIII

Przejście spacerkiem na ul. Waliszewskiego 4,  wyjście ok 9.45. 

7 kwiecień godz 15:30

warsztaty wielkanocne z Rodzicami Gr V

7 kwiecień godz 13:30

Udział Gr VI w przeglądzie dorobku artystycznego  przedszkoli w MDK "dom harcerza" ul. Lotnicza 1                                

Przejazd busem o godz 12:50, powrót ok godz 15:00

KWIECIEŃ

10 kwiecień
zajęcia astronomiczne w Planet Expres – Grupy I, III, IV, VI, VII, VIII - W PRZEDSZKOLU
seans astronomiczny poświęcony Układowi Słonecznemu. Materiał przekazywany podczas zajęć w pełni jest dostosowany do wieku dzieci. Pokaz wzbogacony jest ciekawymi zabawami, grami oraz doświadczeniami, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.
FILM 1: Wspaniała wycieczka w kosmos, pomóżmy gwiazdce odnaleźć dom.
FILM 2: Podróż rakietą przez układ słoneczny.
Spotkanie zaczyna się od powitania, wyjaśnienia widzom co spotka ich w przenośnym planetarium i jakich zasad muszą przestrzegać. Podczas seansu w kopule wyświetlane są filmy. Wszystkie filmy dostosowane są do wieku dzieci oraz są zgodne z podstawą programową nauczania.
Czas trwania jednego seansu to ok. 45 min.
10 kwiecień godz. 16:00

warsztaty wielkanocne z Rodzicami Gr VII

11 kwiecień godz. 16.00

warsztaty wielkanocne z udziałem rodziców w Gr VI

11 kwietnia

wyjście grupy III do biblioteki przy ul. Opolskiej (godz.9.30)

12 kwiecień godz 15:00
warsztaty wielkanocne z Rodzicami Gr II

13 kwiecień

„Przypowieść o talentach” – Teatrzyk w przedszkolu

9:15 – Gr I, II, VI, VII i VIII

10:30 - Gr III, IV i V

19 kwiecień godz 9:00

Sesja fotograficzna w Grupach I i VII

21 kwiecień godz. 9:30

udział Gr I i VII w konkursie Rodzina Tralalińskich w Młodzieżowym Domu Kultury - ul. Beskidzka 30. Grupy zaprezentują repertuar muzyczny.

Wyjazd autokarem o godz 8:15, powrót ok godz 12:00

20 kwiecień godz 10:20

warsztaty muzealne na wawelu – Gr I

przejazd Komunikacją Miejską

22 kwiecień

Sobotni Turniej taneczny

25 kwiecień

zajęcia z Tatą Basi w Gr VII „poznawanie zawodu lekarza”

24 kwiecień

Dzień Książki - dzieci przynoszą swoje ulubione książki

25 kwiecień godz 9:00

bajka w Grotesce „ Tygrys Pietrek" - Grupy III i VI

Wyjazd autokarem o godz. 8:10, powrót ok godz 11:00

26 kwiecień
wycieczka do ogrodu botanicznego w krakowie – Gr I i VI
śniadanie o godz. 8.15
przejazd komunikacją miejską
27 kwiecień
"Pierwsza wizyta w bibliotece"- wycieczka do biblioteki publicznej Gr VIII przy ul. Opolskiej.

 

MAJ

 

7 maj

Niedziela godz 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w Kaplicy Sióstr Najświętszej Duszy Chrystusa Pana

9 maj godz 16:00 – 18:30

WIOSENNY FESTYN RODZINNY

9 maj

wycieczka do ogrodu botanicznego w Krakowie – Gr I i VI

10 maj

Afrykański wieczór i noc w przedszkolu Grupy I-szej

10 maj

Udział Grupy III w konkursie „Artystolaki”

MDK ul. 29 listopada 102 – dojazd busem

12 maj godz 9:30

II część Sesji zdjęciowej / dla dzieci wcześniej nieobecnych /

12 maj

Warsztaty ceramiczne w Grupie II, VI, VII i VIII

15 – 19 maj

Wyjazd Grupy I-szej na Zielone Przedszkole

15 maj

Grupa IV i VIII

wycieczka do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygięzłowie.

Wyjazd ok 9.00, śniadanie 8.30

W programie:
- warsztaty edukacyjne "O pszczółce co w ulu mieszka" (czas trwania ok 60 min)
- zwiedzanie z przewodnikiem dziecięcym zabytkowego skansenu
- poznawanie kultury Krakowiaków Zachodnich

16 maj
Wycieczka do Muzeum przyrodniczego Gr VI - przejazd komunikacją miejską

17 maj godz 15:00
Warsztaty dla Rodziców i dzieci w Grupie II
17 – 19 maj

Wyjazd Grupy VII-mej na Zielone Przedszkole

22 maj

„ Smacznie, zdrowo, kolorowo” - Bajka w przedszkolu dla wszystkich dzieci

23 maj godz. 9:00

„ Baśń o dobrym Kopciuszku i złych siostrach” – Bajka w Grotesce Gr IV i VIII

25 maj godz. 9:00

„ Baśń o dobrym Kopciuszku i złych siostrach” – Bajka w Grotesce Gr I i VII

26 maj godz 9:00

Udział trojga dzieci w konkursie recytatorskim „Entliczek Pentliczek”

MDK ul. Grunwaldzka 5

29 maj godz. 9:00

„ Czerwony Kapturek ” – Bajka w Grotesce Gr III i VI

 

GRUPA VI ZOSTAŁA LAUREATEM I MIEJSCA

XXII PRZEGLĄDU DOROBKU ARTYSTYCZNEGO PRZEDSZKOLI

GRATULUJEMY :)

pf 1493373248

czytaj więcej.....

GRUPA I ZOSTAŁA LAUREATEM III MIEJSCA

Konkursu Piosenek ze Starego Śpiewnika

 „Rodzina Tralalińskich”

GRATULUJEMY :)

pf 1493374287

GRUPA III ZOSTAŁA LAUREATEM

WYRÓŻNIENIA

W KRAKOWSKIM PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM

"ARTYSTOLAKI"

GRATULUJEMY :)

DSC09410 Large

GRUPA VI ZOSTAŁA LAUREATEM

WYRÓŻNIENIA

W KRAKOWSKIM PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNYM

"BRZECHWAŁKI"

GRATULUJEMY :)

1 Large

 

GRATULACJE
dla Mikołaja Garus z Grupy III
za zajęcie I miejsca
w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Entliczek-Pentliczek"
oraz 
dla Paulinki Malety z Grupy IV
za zdobyte wyróżnienie
 
VipTalisman17
 

OBCHODY DNIA DZIECKA J

1 czerwiec

Bajka Nauczycieli dla wszystkich dzieci / w godzinach przedpołudniowych /

2 czerwiec

wyjazd gr. VII i VIII na dni otwarte do koszar wojskowych - śniadanie 8:30, wyjazd o 9:30, powrót ok. 13:00

6 czerwca

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

zabawy na dmuchanych urządzeniach / na terenie placu zabaw /

6 czerwiec 16:00 - 17:30

PRZEDSZKOLNY FESTYN RODZINNY

2 czerwiec godz 15:30

Dzień Mamy w Grupie VI

4 czerwiec

Niedziela godz. 11:30

Msza święta dla dzieci i Rodziców w kaplicy Sióstr Duszy Chrystusowej

5 czerwiec godz 15:30

Dzień Mamy w Grupie III

7 czerwiec godz 15:30

Dzień Mamy w Grupie VIII

8 czerwiec godz. 16:00

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego i Pożegnanie sześciolatków Gr I

8 czerwiec godz 15:30

Dzień Mamy w Grupie V

9 czerwiec

Wycieczka Grupy III i VIII do wioski Indiańskiej / Zalas /

Wyjazd autokarem o godz 10:00, powrót ok godz 16:30

12 czerwiec godz. 16:00

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego i Pożegnanie sześciolatków Gr VII

13/14 czerwiec - zielona noc Gr VII

16 czerwiec - Piątek po Bożym Ciele

Przedszkole nieczynne

19 czerwiec

wyjście do kwiaciarni Lawendowy Kuferek Gr VII

 przejazd komunikacją miejską - wyjazd ok. 10:00, powrót ok. 12:30

20 czerwiec

Wycieczka Gr III do Straży Pożarnej / ul. Wyki 3 / - przejście piechotą

20 czerwiec

Wycieczka Gr I i VI do Muzeum chleba w Radzionkowie

Wyjazd autokarem o godz 8:30, powrót ok godz 15:30

21 czerwiec

„Pinokio”

 Teatrzyk w przedszkolu dla wszystkich dzieci

10:15 – Grupy: II, III, IV i V w budynku B

11:05- Grupy: I, VI, VII i VIII w Budynku A

 

 

info juz niebawem