pusty2

Renata GlodDYREKTOR                                                                                                                                                 mgr s.Renata Głód                                                                                                                                Praca z dziećmi pozwala mi głębiej i wciąż na nowo odkrywać Boga i Jego Miłość do człowieka. Kocham pracę z nimi, obok nich i dla nich. To wielka łaska móc razem z dziećmi zachwycać się pięknem świata i szukać piękna wokół siebie. Czynię to od wielu lat jako nauczyciel dyplomowany. Ukończyłam studia wyższe magisterskie na WSP w Częstochowie o kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – Zarządzanie Oświatą.

 

Laura PasNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY SIÓDMEJ
mgr s. Laura Paś

Piorytetowym zadaniem w mojej pracy wychowawczej jest: pomóc DZIECKU wzrastać
w poczuciu, że jest kochane, rozumiane, dostrzegane…. następnie nauczyć JE kochać, rozumować, patrzeć ….i budować z NIM relacje miłości, zaufania, akceptacji …odkrywając z NIM poczucie wartości, bezpieczeństwa, siły…motywując JE do działania….. Pamiętając o tym, że słowa pouczają a przykład pociąga, praca ta jest dla mnie wezwaniem, by w moim powołaniu, jako siostry Duszy Chrystusowej świadczyć z radością, o wartości życia poświęconego Bogu i oddanego człowiekowi…..temu najmniejszemu, niewinnemu jakim jest dziecko. Jak kochać, rozumieć i patrzeć na dziecko uczę się z każdym dniem nabywając doświadczenia poprzez pracę z NIM, z Rodzicami i Nauczycielami. Jestem nauczycielem z kilkunastoletnim stażem. Ukończyłam dwukierunkowe studia magisterskie: pedagogikę religijną i katechetykę ,oraz pedagogikę społeczno- opiekuńczą, studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej, oraz Zarządzanie Oświatą. Jednak, to co wzbogaca moją pracę, to nie zdobyta wiedza, która też jest przydatna, ale bezpośrednia praca z dzieckiem.

Maria GrzebiniewskaNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY SZÓSTEJ
mgr s.Maria Grzebiniewska
„DUSZA DZIECKA,TO JAKBY ZIEMIA JESZCZE NIE ZORANA. JEŚLI BĘDZIESZ UMIAŁ JĄ WŁAŚCIWIE UPRAWIĆ, TO WYDA STOKROTNY OWOC. TO JAKBY MŁODE DRZEWKO, KTÓRE ŁATWO DAJE SIĘ NAGIĄĆ, UKSZTAŁTOWAĆ I WŁAŚCIWIE UKIERUNKOWAĆ.”     BŁ. KS. BRONISŁAW MARKIEWICZ

Dziecko to największy skarb - cud życia. Jest jak kwiat, który rozwija się od ziarenka, a dorosły, rodzina jest dla niego jak słońce, które go ogrzewa i daje mu życie. Cudownie jest patrzeć i wspierać ten proces rozwoju. Poprzez obserwację stwarzać takiej istocie możliwość rozwinięcia skrzydeł i odkrycia swoich zdolności: wiary w siebie, odwagi, empatii,  zdolności manualnych, sprawności fizycznej, fantazji i kreatywności. Dorosły jest po to, aby swoim przykładem, otwartym sercem i akceptacją a przede wszystkim zachwytem nad młodą istotą wspierać ten proces. Bardzo lubię pracę z dziećmi, razem bawimy się, uczymy i spędzamy wspólnie czas. Śmiejemy się i razem przeżywamy nasze małe smutki. Dla mnie to wielki zaszczyt móc przebywać i uczyć się od nich tego co w życiu ważne – czyli bezgranicznej miłości, akceptacji i optymizmu.  Jestem absolwentką Akademii Ignatianum, gdzie ukończyłam Wychowanie Przedszkolne i Edukację Wczesnoszkolną. Obecnie kontynuuję studia podyplomowe - Katecheza Przedszkolna.  Przez bezpośredni i indywidualny kontakt z dzieckiem ciągle uczę się czegoś nowego, zdobywam doświadczenie, jakiego nie zagwarantują żadne studia, kursy czy szkolenia.  

 
 
                                               NAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY DRUGIEJ
                                               mgr Agnieszka Pindel
Agnieszka Pindel

Codziennie, wspólnie z dziećmi odkrywamy to, co nowe i nieznane a każdy dzień jest dla nas przygodą i wyzwaniem. Uczymy się i bawimy w przyjaznej atmosferze, bo w takiej atmosferze najłatwiej osiągać sukcesy. W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne- każde wnosi do tej pracy mnóstwo radości. Stawiam sobie za cel poznanie małych wychowanków i ukierunkowanie swojej pracy na ich indywidualne potrzeby pamiętając, że dzieciństwo to beztroski czas - czas najpiękniejszych wspomnień!  Dlatego radość i uśmiech na twarzy dziecka jest dla mnie nagrodą za serce wkładane w nauczanie i wychowywanie przedszkolaków. Ukończyłam studia pierwszego stopnia z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, oraz drugiego stopnia z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Rozpoczęłam też wymarzone studia na kierunku psychologia jednak po 2 latach, ze względu na charakter pracy, musiałam przerwać naukę. Nie mniej jednak te dwa lata dały mi nieocenioną wiedzę na temat psychologii rozwojowej i emocji, co bardzo pomaga w kontaktach z małym człowiekiem. Ukończyłam także kurs z metod M. Montessorii w zakresie nauczania przedszkolnego. Posiadam prawie 8 lat doświadczenia zawodowego. Swoją przygodę zaczęłam od żłobków, później pracowałam w SPOW Dom Dziecka im. Jana Brzechwy w Krakowie, dwa lata w przedszkolu Montessorii. Prywatnie jestem mamą 4,5 letniego synka, który całym sobą pokazuje mi jak żyć i cieszyć się każdą wspólnie spędzoną chwilą. Słowa „Koffam Cię mamo” są najcudowniejsze na świecie! Wychowałam się w małej wiosce, może dlatego uwielbiam tradycyjne zabawy na powietrzu (w chowanego, w berka, wspinanie na wszystko co się da, kałuże, błoto) – każdą wolną chwilę spędzam na zewnątrz. Uwielbiam góry i swoją pasją zarażam syna i wszystkich bliskich. Jestem zwolenniczką aktywnego trybu życia - uważam że nie ma złej pogody, jedynie ubrania czasem mogą być nieodpowiednie :)     

      IMG 6065NAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY DRUGIEJ
      mgr Aneta Rosa

Aby zapalić ogień trzeba samemu płonąć”- to myśl przewodnia towarzysząca mi od początku pracy z dziećmi. Dzięki kreatywności i otwartości potrafię podsycać dziecięcą aktywność i zapał.  Wkładam wiele serca, aby na twarzy dziecka pojawił się uśmiech, gdyż, jak powszechnie wiadomo „kiedy  śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”.

Jestem absolwentką pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej oraz pedagogiki przedszkolnej z zarządzaniem przedszkolem. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w  różnych formach doskonalenia zawodowego. Zarówno studia, jak i dotychczasowy przebieg kariery zawodowej utwierdziły mnie w przekonaniu, że praca z dziećmi to moja pasja. Jestem nauczycielem kontraktowym. Od czterech lat mam przyjemność realizowania się jako wychowawca oddziału przedszkolnego. Praca z dziećmi uświadomiła mi, że każde z nich jest wyjątkowe, niepowtarzalne i  wymaga indywidualnego podejścia, dlatego staram się indywidualizować pracę dydaktyczno- wychowawczą  w zależności od potrzeb i możliwości wychowanków. W pracy z przedszkolakami jestem zwolennikiem metod aktywnych. Pozwalają one na stwarzanie sytuacji, w których dzieci stają się eksperymentatorami i odkrywcami. Z powodzeniem zastępują tak powszechną wiedzę „zimną”, wiedzą „gorącą”, a co za tym idzie, pozwalają wychowywać twórcze i wrażliwe dzieci.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. To moje skarby każdego dnia uczą mnie spojrzenia na świat oczami dziecka. Pokazują, jak można cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego się pragnie. Jestem idealistką, estetką, lubię otaczać się ładnymi przedmiotami i codziennie zachwycam się pięknem tego świata. Także u swoich wychowanków staram się kształtować postawę twórczą w kontaktach z otoczeniem w zakresie estetyki i kultury życia codziennego oraz rozwijać różne formy dziecięcej ekspresji.

DSC 0975 LargeNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY ÓSMEJ                                                                                                     mgr Agata Grucela

"Praca z dziećmi to nowa przygoda każdego dnia. To wspólna radość i duma z ich nawet najmniejszych sukcesów. Podczas swojej pracy z dziećmi chcę w nich rozbudzać ciekawość świata, zachęcać do samodzielnego poznawania i szukania własnych dróg, nieszablonowych rozwiązań a także otulić ich atmosferą bezpieczeństwa i akceptacji. Codziennie zachwycam się każdym z nich- wyjątkowym i niepowtarzalnym i pięknym kwiatem. Swoją pracę uwielbiam wzbogacać muzyką, śpiewem, kolorowymi barwami, odrobiną szaleństwa i spontanicznością.
Ukończyłam pedagogikę specjalną oraz przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym i Jagiellońskim. Jeszcze w trakcie studiów rozpoczęłam pracę w żłobku, potem w przedszkolu, ciesząc się codziennie obecnością tych wspaniałych istotek:)"

Ewelina LewandowskaNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY CZWARTEJ ( obecnie na urlopie wychowawczym )
mgr Ewelina Lewandowska

Kiedyś pewna dziewczynka w przedszkolu powiedziała mi „(…) Przecież Pani się z nami tu bawi, tańczy i maluje, to nie jest praca to zabawa…”. Tak zabawa, z dodaną szczyptą uśmiechu, odrobiną pomysłów, powiewu muzyki, kolorów i oczywiście z wyjątkową drużyną, bo bije w niej 25 serc, które rano tulę i kołyszę w rytmie bezpieczeństwa, cierpliwości i zainteresowania. A robię to, aby wyrośli na wspaniałych ludzi, to jest moje zadanie i czuję się dumna z roli nauczycielki przedszkola.
Swoją przygodę z dziećmi zaczynałam na studiach od wolontariatu w świetlicach środowiskowych i przedszkolach.Obecnie jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam dziennikarstwo z edukacją medialną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, a także studia podyplomowe pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym.
Prywatnie lubię jeździć rowerem, tańczyć, słuchać głośno muzyki i czasami zdarza mi się bujać w obłokach :)

zdjęcieNAUCZYCIEL-WYCHOWAWCA GRUPY IV                                                                                                  mgr Aneta Machulak - Sawko 

Jestem pedagogiem, absolwentką studiów na kierunkach: zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne (WSB w Dąbrowie Górniczej, Wydział zamiejscowy w Krakowie), pedagogika resocjalizacyjna (Uniwersytet Jagielloński), resocjalizacja i profilaktyka społeczna (MWSZ w Krakowie). Ponadto regularnie podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w różnych formach doskonalenia zawodowego dla nauczycieli. Praca z dziećmi w przedszkolu przynosi mi ogromną radość, stanowi źródło satysfakcji, a każdy uśmiech i najmniejszy sukces dziecka motywuje mnie do ponownego działania. W swojej pracy nauczyciela przede wszystkim zwracam uwagę na indywidualne podejście do każdego dziecka, wzajemny szacunek oraz na wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci. Poprzez swoją życzliwość staram się na co dzień zapewniać dzieciom poczucie bezpieczeństwa i akceptacji. Szczególnie bliskie jest mi motto życiowe Donny Bulger: ,,Uczyć to znaczy być czułym, kochającym, silnym, szczodrym dla tych, którzy na Tobie polegają: zachęcać i chwalić. Ale uczyć dobrze to znaczy wierzyć w to, czego się uczy, i w tych których się uczy”.

20170615 203355 Large
   NAUCZYCIEL-WYCHOWAWCA GRUPY PIERWSZEJ                                                                                         mgr Gabriela Ślewa 
 
       Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego. Ukończyłam Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z językiem angielskim.
Jestem także absolwentką Wyższej Szkoły Resocjalizacji w Warszawie na kierunku pedagogika kryminologiczna. Ponadto odbyłam wiele kursów doszkalających, dotyczących pracy z najmłodszymi.
Praca z dziećmi jest dla mnie zarazem ogromnym wyzwaniem jak i przyjemnością, ponieważ każde dziecko jest indywidualnością i każde jest wyjątkowe. Największą zapłatą, dla mnie jako nauczyciela jest uśmiech dziecka, bo jak powiedział kiedyś wielki pedagog Janusz Korczak „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. W pracy staram się podążać za dzieckiem, dając mu poczucie bezpieczeństwa, akceptacji oraz możliwość wszechstronnego rozwoju.
Z ogromną radością i dumą patrzę na postępy moich przedszkolaków, i zależy mi na tym aby w przedszkolu czuły się szczęśliwe i radosne.
W przyszłości chciałabym również rozwijać się w kierunku logopedii, aby móc w swej codziennej pracy z dziećmi jeszcze skuteczniej wspierać ich prawidłowy rozwój mowy.
Prywatnie jestem mamą 4-letniego Antosia, który daje mi mnóstwo energii i inspiracji do pracy z maluchami, których aktualnie jestem wychowawcą :)
 
Monika SekulaNAUCZYCIEL - WYCHOWAWCA GRUPY VII oraz LOGOPEDA  ( obecnie na urlopie wychowawczym )
mgr Monika Sekuła 

Jestem pedagogiem z wykształcenia (pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym) oraz z zamiłowania. Praca z dziećmi pasjonowała mnie od najmłodszych lat. Od 10 roku życia jestem związana z ZHP a przez ostatnich 5 lat prowadziłam gromadę zuchową, czyli najmłodszą grupę wiekową w tej organizacji. Pozwoliło mi to nabrać doświadczenia w pracy z dziećmi oraz przekonania, że to jest właśnie to, co chcę robić w życiu.
Praca z dziećmi daje mi wiele satysfakcji i zadowolenia. Staram się być dla nich zawsze ciepła, miła i uśmiechnięta. Chciałabym aby dzieci czuły się przy mnie bezpiecznie i mogły mi w pełni zaufać. Obecnie pracuję w grupie 3-latków a moim głównym celem jest wtajemniczenie dzieci w otaczający ich świat.                             

    11419956 865118033535744 1366324414 nNAUCZYCIEL WYCHOWAWCA GRUPY III                                                                                               mgr Justyna Garncarz

Praca z dziećmi jest moją pasją. Dzieciaki dają mi mnóstwo radości, siły, uczą zupełnie innego patrzenia na świat. Chcę, aby czas spędzony w przedszkolu był dla nich wesoły, twórczy, rozwijający i niezapomniany. Ukończyłam studia licencjackie na  kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na Uniwersytecie Pedagogicznym, a także studia magisterskie na kierunku terapia pedagogiczna i rewalidacja indywidualna. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam już od czasów liceum podczas różnych wolontariatów, jako niania kilkorga dzieci, podczas prowadzonych przeze mnie urodzin dzieci, a także w pracy w przedszkolu. Brałam udział w różnych kursach, m.in. Metody Dobrego Startu, Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, animatora czasu wolnego oraz szkoleniach dotyczących tańca z dziećmi.

Teresa MatysekINSTRUKTOR GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ
mgr Teresa Matysek

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 25 letnim stażem pracy w szkolnictwie. Posiadam wykształcenie wyższe pedagogiczne ze specjalnością wychowanie fizyczne. Jestem instruktorem rekreacji ruchowej, tenisa stołowego, narciarstwa. Ukończyłam studia podyplomowe na krakowskiej AWF z zakresu wad postawy ciała.
Gimnastyka korekcyjna kierowana jest do dzieci nie wymagających jeszcze postępowania rehabilitacyjnego. Wady w wieku przedszkolnym są głównie wynikiem słabego umięśnienia, dystonii mięśniowej oraz nieprawidłowego nawyku w utrzymaniu postawy ciała. Dzieci wymagają dodatkowej porcji ruchu - ruchu korekcyjnego. Aby zachęcić do ćwiczeń, stworzyć dodatkową motywację stosuję różnorodne przybory. Prowadzę zajęcia w formie zabaw i ćwiczeń gimnastycznych które oddziałują na stawy i poszczególne grupy mięśniowe w celu korygowania postawy. Psychice dziecka w tym wieku odpowiada taka forma ruchu - zwłaszcza, gdy ona występuje pod postacią opowieści ruchowej, formy naśladowczej a nawet zadaniowej. W pracy z dziećmi, obserwuję ich postępy, radość i robię wszystko aby polubiły ruch który, stymuluje wszechstronny rozwój człowieka.

Monika Słowik SułkowskaNAUCZYCIEL -  WYCHOWAWCA GR V
mgr  Monika Słowik Sułkowska
 
W mojej pracy najważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem oparty na wzajemnej relacji, poczuciu zrozumienia oraz tworzeniu dla nas przestrzeni bezpieczeństwa. Dziecko jest dla mnie małym człowiekiem z wielkim sercem, które należy wspierać oraz obdarzać szczególną opieką. Wspólnie spędzony czas to zarówno świetna zabawa, ale także nauka uwzględniająca indywidualizm każdego podopiecznego. W swojej pracy zmierzam do rozwoju każdej jednostki jak i właściwych interakcji pomiędzy wychowankami opartych na uniwersalnych wartościach umożliwiających funkcjonowanie grupy. Dołożę także wszelkich starań by wspólne chwile w przedszkolu były pełne radości, ciepła oraz przeżyć, a nasze zajęcia stały się miejscem odnajdywania inspiracji, oraz pozwalały poszerzać horyzonty. Ukończyłam studia licencjackie, kierunek pedagogika społeczno-opiekuńcza na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia magisterskie, kierunek pedagogika wczesnoszkolna na Akademii Ignatianum.  Ponadto posiadam kwalifikacje umożliwiające prowadzenie terapii logopedycznej z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. 
 
 
Aleksandra WlodarskaINSTRUKTOR GIMNASTYKI OGÓLNOROZWOJOWEJ
mgr Aleksandra Włodarska

Posiadam wykształcenie wyższe magisterskie z przygotowaniem pedagogicznym. Mam stopień nauczyciela dyplomowanego. Ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne, dodatkowo specjalizację korekcji wad postawy oraz studia podyplomowe na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ w Krakowie. Jestem czynnym instruktorem snowboardu oraz sędzią lekkoatletyki. W zawodzie pracuję od 1999 r.
Zajęcia sportowe dla chłopców, które prowadzę obejmują ćwiczenia ogólnorozwojowe i usprawniające, gry i zabawy ruchowe oraz elementy gier sportowych, sportów indywidualnych i korekcji wad postawy. Poprzez dobra zabawę rozwijam cechy motoryczne jak szybkość, zwinność, gibkość, siłę, wytrzymałość a także cechy charakteru, odwagę, odporność, koncentrację zawsze zgodnie z zasadą „fair play”
Czas wolny lubię spędzać aktywnie wraz z moją rodziną. 

picture 471

           Instruktor zajęć tanecznych mgr Aneta Węclewska

Taniec to moja pasja. Moja przygoda z tańcem rozpoczęła się w wieku 10 lat, kiedy to mama zapisała mnie na kurs  do szkoły tańca „Dżet”Rzeszów-Boguchwała i trwa do dnia dzisiejszego. Dorastałam razem z tańcem. Treningi taneczne, obozy wakacyjne oraz liczne turnieje tańca towarzyskiego były stałym elementem mojego życia.Taniec nie tylko był moją pasją, która dawała wiele radości ale uczył, również jak się nie poddawać, jak radzić sobie z sukcesami jak i porażkami, jak stawiać czoła nowym wyzwaniom, uczył też dyscypliny i pracy. Dziś pracuję z dziećmi i młodzieżą i staram się każdego dnia inspirować ich i zachęcać, a wykorzystuję do tego taniec, ruch i muzykę. Zajęcia taneczne prowadzę w sposób dynamiczny tak ,aby były one świetną zabawą dla dzieci. Staram się, aby poprzez odpowiednio dobrane tańce, muzykę i słownictwo dzieci nauczyły się  jak najwięcej, a przy tym dobrze się bawiły. Tańce jakich uczę to: tańce towarzyskie, zumbae, oraz hip-hop. Wszystko odpowiednio dobrane do wieku i możliwości dzieci, przeplatane zabawami tanecznymi. Z wykształcenia jestem magistrem fizjoterapii, studia ukończyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, dodatkowo ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego na Uniwersytecie Rzeszowskim.